WhatsApp, Instagram, Facebook çöktü!

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp'da erişim sıkıntısı yaşanıyor. Şu ana kadar konu hakkında resmi bir açıklama gelmedi ancak uygulamaya girmeye çalışan kullanıcılar 'Server Error' sorunu ile karşılaşıyor.

WhatsApp, Instagram, Facebook çöktü!

Online mesajlaşma uygulaması Whatsapp ve ınstagram , facebook 'a erişim sorunları yaşanıyor, Sitelere gireyen milyonlarca kullanıcı bunun nedenini araştırıyor.

Twitter'dan TT olurken, yaşanan bu problem konuyla ilgili peş peşe açıklamalar gelmeye başladı.

TÜRKİYE'DEN AÇIKLAMA

Online mesajlaşma uygulaması WhatsApp'da erişim sorunu yaşanıyor. Hem mobil hem de masaüstünde yaşanan sorun henüz çözülmüş değil.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal paylaşım sitelerinde yaşanan soruna dair, "Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir" ifadelerini kullandı.

Bakan Yardımcısı Sayan, paylaşımında, "Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." ifadesini kullandı.
 

WHATSAPP'TAN İLK AÇIKLAMA: EN KISA SÜREDE GÜNCELLEME GÖNDERECEĞİZ

Konuyla ilgili olarak WhatApp'tan ilk açıklama geldi. Açıklamada, "Şu anda bazı kişilerin WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede buraya bir güncelleme göndereceğiz. Sabrınız için teşekkürler!" ifadelerine yer verildi.

INSTAGRAM VE FACEBOOK ÇALIŞMIYOR

WhatsApp'ın yanı sıra popüler sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Instagram'da da erişim orunu yaşanıyor. Her iki uygulamanın da hem mobil hem de masaüstü sürümünde erişim sıkıntısı yaşanıyor. Instagram'ın açılışında 'Bu sayfaya ulaşılamıyor' ifadesi yer alıyor. 

Facebook'tan açıklama: ''Bazı kişilerin Facebook uygulamasına erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.''

Instagram'dan açıklama geldi: ''Instagram'da şu an zor zamanlar geçiriyor ve kullanırken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bizimle kalın, biz varız!''

WhatsApp'dan ilk açıklama: ''Şu anda bazı kişilerin WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede buraya bir güncelleme göndereceğiz. Sabrınız için teşekkürler!''

Downdetector'de yer alan grafiklere göre, sorunun internet genelinde yaşandığı görülüyor. Popüler sosyal paylaşım sitelerinin yanı sıra birçok uygulamada sorun olduğu grafiklerde yer alıyor. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 22:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER